economist

حاضرین درسایت

ما 70 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

یادداشت مخاطبین و کارشناسان سایت

فرمانداری ویژه؛ بودن یا نبودن، مسئله این است...؟ یادداشت محمد مسعود امانی ؛ مدیر مسئول و صاحب امتیاز ماهنامه ارتباطات مرکزی :

مروری برزندگی حافظ شیرازی

چهارشنبه, ۱۸ مهر ۱۳۹۷
مروری برزندگی حافظ شیرازی خواجه شمس الدین محمد شیرازی شاعر و حافظ قرآن، متخلص به حافظ و معروف به لسان الغیب از بزرگترین شاعران غزل سرای ایران و جهان به شمار می رود. حافظ را نمی توان از سنخ شاعران تک بعدی و تک ساحتی محسوب و تفکر شاعرانه اش را تنها به یک وجه خالص تفسیر و تاویل کرد.
نگاهی به سنت های عاشورا دربرخي شهرهاي کشور با ورود به ماه محرم و فرا رسیدن عزاداری سید و سالار شهیدان، امام حسین (ع)، شاهد سنت ها و باور های خاص مردم کشورمان در ایام عزاداری و به طور خاص در روز عاشورا هستیم هستیم.

دانستنيهاي واقعه غدیر خم

چهارشنبه, ۰۷ شهریور ۱۳۹۷
دانستنيهاي واقعه غدیر خم محمدحسين واثقي؛اهمیت حجه الوداع هجرت پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله و سلم و خروج آن حضرت از مکه معظمه نقطه عطفی در تاریخ اسلام به شمار می آید و بعد از این هجرت، حضرت سه بار به مکه سفر کرده اند.

اخبارنماینده ساوه وزرندیه (مهندس منصوري)

طرح از رده خارج کردن خودروهای فرسوده قابلیت اجرایی ندارد محمد‌رضا منصوری  با تاکید بر اینکه خودروسازان داخلی در حال حاضر در تامین منابع مالی با مشکل مواجه هستند، خاطرنشان کرد:
ظرفیت‌های بخش روستایی شناسایی و تقویت شود نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس با بیان اینکه ظرفیت‌های بخش روستایی شناسایی و تقویت شود گفت: دهیاران باید با شناسایی ظرفیت‌های روستاها در راه توسعه بخش روستایی تلاش کنند.
ساوه وزرنديه پايلوت حل اختلاف مردم ودستگاههاي اجرايي بدون دادگاه نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس از اجرای طرح حل اختلاف مردم و دستگا‌های اجرایی بدون دادگاه در این ۲ شهرستان خبرداد.
دست امداد هوایی زرندیه بالاخره به با پیگیری نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی و با واگذاری زمین مورد نیاز، سایت مرکز امداد و نجات هوایی کشور درزرندیه مستقر می‌شود. این پروژه با مشکل تخصیص زمین روبرو بود و مسئولان در گزارشی که ایسنا با عنوان "امداد هوایی زرندیه،
مشکل برق واحدهای صنعتی ساوه و زرندیه برطرف می‌شود نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: شرایط برای جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی در ساوه فراهم است و تنها مشکل ما در زمینه تامین برق است که با تقویت پست ۶۳ کیلووات این مشکل هم برطرف می‌شود.
شهرستان ساوه پایلوت طرح نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: به‌دنبال نشستی که با وزیر مسکن داشتیم مقرر شد تا همه خانه‌های ملی سنددار شوند و ساوه به‌عنوان پایلوت اجرای این طرح انتخاب شد که با اجرای این طرح حدود ۶ هزار خانوار از این نعمت برخوردار می‌شوند.

محمدرضا منصوری، نماینده مردم ساوه و عضوکمیسیون صنایع و معدن مجلس شورای اسلامی گفت: به انصاف باید گفت که بانک صنعت و معدن بسیار سلامت فعالیت می کند و اعطای تسهیلات، تخصیص منابع و انتخاب طرح ها در این بانک به درستی و هوشمندانه انجام می شود.

وی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن افزود: نقطه تمایز این بانک با بانک های دیگر این است که توانایی در اجرای پروژه ها با توجه به منابعی که در اختیار دارند به خوبی انجام می شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: اکنون بزرگترین مشکل بانکها افزایش مطالبات معوق است اما بانک صنعت و معدن نسبت به سایر بانکها مطالبات معوق بسیار کمی دارد و این نشاندهنده آن است که نتیجه سرمایه گذاری و انجام پروژه ها مثبت بوده و به طور کلی عملکرد بانک به گونه ایی است که نسبت به بانک های دیگر مشکلات کمتری دارد.

منصوری بیان داشات: بانک صنعت و معدن در جایگاهی قرار دارد که به جای اینکه رقابت در سوددهی داشته باشد و مردم سپرده گذاری های کلان در این بانک انجام بدهند، به دنبال تسهیلات دهی برای رونق تولید کشور می باشد.

وی عنوان داشت: در شهرهای مختلف ایران عملکرد بانک بسیار مثبت بوده و تاثیرات مثبتی در رونق تولید و ایجاد اشتغال گذاشته است. از سوی دیگر تمام موفقیت های این بانک مرهون مدیریت سالم و متخصصانه جناب مهندس افخمی می باشد چراکه هیچ سازمانی موفق نمیشود مگر با حضور یک مدیر مجرب و کارآمد.

نماینده مردم ساوه در مجلس شورای اسلامی گفت: تاکنون هیچ گونه نقطه ابهامی در عملکرد بانک صنعت و معدن مشاهده نکرده ایم و این بانک توانسته با اجرای پروژه ها مختلف در اقصی نقاط ایران به ایجاد اشتغال و از همه مهمتر تحقق اقتصاد مقاومتی کمک شایانی کند.

منصوری بر اطمینان از تخصیص منابع به بخش های مولد تاکید کرد و افزود: نکته ایی که در اعطای تسهیلات باید به آن توجه کرد این است که بانک باید پیگیری کند که این تسهیلات حتما در اجرای پروژه های تولیدی صرف شود نه اینکه مقداری از وام برای پروژه و بخش اعظم دیگر آن در بخش های دیگر غیرمولد صرف شود.

وی همچنین درخصوص جایگزینی صنایع پویا و نوین به جای صنایع ازکارافتاده عنوان داشت: برخی از بنگاه های تولیدی که در مرز ورشکستگی قرار دارند با تزریق مبالغ زیاد سرپا نمی شوند بلکه فقط بدهی هایشان سنگین تر می شود به همین خاطر تنها با تزریق پول زیاد نمی توان تولید را رونق داد چراکه برخی بنگاه ها به دلیل سومدیریت، بدهی های زیاد و عدم توانمندی و آگاهی کافی به سمت افول می روند و باور غلطی که وجود دارد این است که فکر می کنند اگر در این شرایط به بنگاه پول زیاد تزریق شود از رکود خارج می شود در صورتیکه این گونه نیست و بهتر است که اگر صنایعی با بحران جدی روبرو است کنار برود و یک صنایع پویاتر با تکنولوژی های روز دنیا و بهره وری بالاتر جایگزین شود.

نماینده مردم ساوه در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: چراکه این روند فقط موجب افزایش مطالبات معوق یک بانک می شود که در نهایت ضرر آن به مردم که سپرده گذاری کرده اند ، بانک مرکزی و دولت می رسد.

منصوری بیان داشت: راهکار این است که در ابتدا باید دانش و تخصص و توانمندی افراد بالا برود و بعد وارد تخصص مورد نظر شوند متاسفانه اکنون بزرگترین مشکل ما آموزش بسیار نخ نما شده در آموزش و پرورش است که روش آن بسیار قدیمی است در صورتیکه اگر جوانان با استعداد کشورمان از همان ابتدا در یک تخصص خاصی آموزش ببینند قطعا می تواند در همان تخصص کارآفرینی داشته باشند و وارد بازار شوند که در نهایت به رونق تولید کشور کمک کنند.

به سمت بالا

economist
Template Design:Dima Group
Tool tip