economist

حاضرین درسایت

ما 69 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

یادداشت مخاطبین و کارشناسان سایت

فرمانداری ویژه؛ بودن یا نبودن، مسئله این است...؟ یادداشت محمد مسعود امانی ؛ مدیر مسئول و صاحب امتیاز ماهنامه ارتباطات مرکزی :

مروری برزندگی حافظ شیرازی

چهارشنبه, ۱۸ مهر ۱۳۹۷
مروری برزندگی حافظ شیرازی خواجه شمس الدین محمد شیرازی شاعر و حافظ قرآن، متخلص به حافظ و معروف به لسان الغیب از بزرگترین شاعران غزل سرای ایران و جهان به شمار می رود. حافظ را نمی توان از سنخ شاعران تک بعدی و تک ساحتی محسوب و تفکر شاعرانه اش را تنها به یک وجه خالص تفسیر و تاویل کرد.
نگاهی به سنت های عاشورا دربرخي شهرهاي کشور با ورود به ماه محرم و فرا رسیدن عزاداری سید و سالار شهیدان، امام حسین (ع)، شاهد سنت ها و باور های خاص مردم کشورمان در ایام عزاداری و به طور خاص در روز عاشورا هستیم هستیم.

دانستنيهاي واقعه غدیر خم

چهارشنبه, ۰۷ شهریور ۱۳۹۷
دانستنيهاي واقعه غدیر خم محمدحسين واثقي؛اهمیت حجه الوداع هجرت پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله و سلم و خروج آن حضرت از مکه معظمه نقطه عطفی در تاریخ اسلام به شمار می آید و بعد از این هجرت، حضرت سه بار به مکه سفر کرده اند.

اخبارنماینده ساوه وزرندیه (مهندس منصوري)

طرح از رده خارج کردن خودروهای فرسوده قابلیت اجرایی ندارد محمد‌رضا منصوری  با تاکید بر اینکه خودروسازان داخلی در حال حاضر در تامین منابع مالی با مشکل مواجه هستند، خاطرنشان کرد:
ظرفیت‌های بخش روستایی شناسایی و تقویت شود نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس با بیان اینکه ظرفیت‌های بخش روستایی شناسایی و تقویت شود گفت: دهیاران باید با شناسایی ظرفیت‌های روستاها در راه توسعه بخش روستایی تلاش کنند.
ساوه وزرنديه پايلوت حل اختلاف مردم ودستگاههاي اجرايي بدون دادگاه نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس از اجرای طرح حل اختلاف مردم و دستگا‌های اجرایی بدون دادگاه در این ۲ شهرستان خبرداد.
دست امداد هوایی زرندیه بالاخره به با پیگیری نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی و با واگذاری زمین مورد نیاز، سایت مرکز امداد و نجات هوایی کشور درزرندیه مستقر می‌شود. این پروژه با مشکل تخصیص زمین روبرو بود و مسئولان در گزارشی که ایسنا با عنوان "امداد هوایی زرندیه،
مشکل برق واحدهای صنعتی ساوه و زرندیه برطرف می‌شود نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: شرایط برای جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی در ساوه فراهم است و تنها مشکل ما در زمینه تامین برق است که با تقویت پست ۶۳ کیلووات این مشکل هم برطرف می‌شود.
شهرستان ساوه پایلوت طرح نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: به‌دنبال نشستی که با وزیر مسکن داشتیم مقرر شد تا همه خانه‌های ملی سنددار شوند و ساوه به‌عنوان پایلوت اجرای این طرح انتخاب شد که با اجرای این طرح حدود ۶ هزار خانوار از این نعمت برخوردار می‌شوند.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس گفت: سنگ‌اندازی در مسیر کارآفرینی به مشکلات بخش تولید کشور دامن می زند و ضروری است که حمایت های بیشتری از فعالان این عرصه صورت پذیرد.

محمدرضا منصوری در جشن بزرگداشت روز صنعت و معدن استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: وجود افرادی از صنعت گران و فعالان عرصه تولید در مجلس شورای اسلامی برای تببین و تشریح مسائل و مشکلات بخش صنعت بسیار حائز اهمیت است.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی افزود: تصمیم گیران حوزه صنعت باید ابعاد فعالیت های صنعتی را بشناسند و به خوبی از مشکلات آن آگاه باشند و همچنین قانون های مصوب باید رویکرد حمایتی از تولید و کارآفرینی داشته باشند تا صنعت بیش از این با مشکلات و شکست مواجه نشود.

منصوری بیان کرد: در شرایط کنونی کارآفرینی از ارزش بسیار بالایی برخوردار است و کار آفرینان مشکلات عدیده ای را پشت سر می گذارند تا بتوانند یک شغل ایجاد کنند، بنابراین باید نهایت حمایت از آنان صورت پذیرد.

وی خاطرنشان ساخت: در هر صنفی باید کسانی حل مشکلات آن بخش را بر عهده داشته باشند که خود درد آن را بدانند تا بتوانند راه درمان را پیدا کنند، بخش صنعت نیز از این قاعده مستثنی نیست.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگرچه پیگیری تمام مشکلات و حل آنها در مدت کوتاه قابل انجام نیست، اما بسیاری از پیگیری ها به نتیجه خواهند رسید و نباید اجازه دهیم تولید در کشور به علت مشکلات مختلف دچار چالش و معضل شود.

منصوری ادامه داد: در حال حاضر یکی از مشکلات حوزه صنعت در استان مرکزی، سنگ اندازی در مقابل راه اندازی کارخانه ای در استان است که سالانه ۲۰ هزار تن خروجی دارد و مطالعات آن انجام شده است و ارزش افزوده ای که ایجاد می کند ۲۰ هزار میلیارد ریال می شود.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: درآمد حاصله از این کارخانه و هر کارخانه دیگری درآمد استانی و همگانی محسوب می شود و به همه استان سود رسانی می کند، همچنین به جای واردات محصول و انتقال از دیگر استان ها، محصول در استان خودمان خریداری می شود که درآمدها در استان باقی بماند

به سمت بالا

economist
Template Design:Dima Group
Tool tip